• مشکلات اجرای نرم افزار

  • پیام خطای "ارتباط با اطلاعات برنامه امکان پذیر نیست ..."
   • این پیام به دلیل مشکل در ارتباط با فایل پایگاه داده برنامه ظاهر میشود. یکی از دلایل آن عدم اجازه دسترسی برنامه به محل نصب است.
    ابتدا برای اینکه مطمئن شوید مشکل از سطح دسترسی به فولدر برنامه است روی آیکون برنامه در دسکتاپ و یا فولدر نصب برنامه کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. اگر با این روش اجرا برنامه بدون خطا اجرا و نمایش داده شد مشکل همین است. به یکی از روشهای زیر اقدام کنید:
    1- تنظیمات uac را در کنترل پنل غیر فعال کنید:
    برای اینکار وارد کترل پنل شده و در قسمت جستجو عبارت uac را تایپ کنید. در نتایج جستجو وارد قسمت Change User Account Control settings شوید. در این پنجره نوار مشاهده شده را در پایین ترین سطح قرار دهید. یعنی روی Never notify. کامپیوتر را ری استارت کنید.

    2- به برنامه دفترچه تلفن مجوز اجرا از طرف مدیریت را بدهید. ابتدا از برنامه دفترچه تلفن به طور کامل خارج شوید. وارد محل نصب برنامه شده و روی آیکون برنام دفترچه تلفن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده وارد قسمت Compatibility شوید و در کادر Privilege level گزینه Run this program as an administrator را فعال کنید. روی Ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

    3- معمولا سطح دسترسی کاربران در درایو c (درایوی که ویندوز در آن نصب شده) و روی فولدرهای windows و program files اعمال میشود.
    برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید می توانید برنامه را در درایو دیگری نصب کنید. البته از فایل بانک اطلاعات برنامه در محل نصب فعلی کپی بگیرید (فایل با نام phonebook.mdb در مسیر نصب) و در محل نصب جدید کپی و جایگزین نمایید تا اطلاعات قبلی را بتوانید در برنامه مشاهده کنید. برنامه ای که در محل جدید نصب شده را اجرا کنید.

   • ممکن است فایل پایگاه داده وجود نداشته باشد. در مسیر نصب برنامه مطمئن شوید که فایل phonebook.mdb موجود است.